سربرگ افست

توضیحات محصول

            معتبرترین نامه‌های اداری آنهایی هستند که کادر، نام و لوگوی ویژه‌ای دارند. به مجموعه این موارد که کاغذ را از یک کاغذ سفید تمییز می‌دهد سربرگ می‌گویند. چاپ سربرگ کمک ویژه‌ای به هر چه حرفه‌ای‌تر دیده شدن کسب‌وکارتان می‌کند. در ادامه این مطلب سعی بر آن شده تا توضیحی جامع درباره چگونگی تاثیر سربرگ بر کسب‌وکار و علل لزوم استفاده از سربرگ به شما مخاطبین گرامی ارائه شود.

کسب‌وکار حرفه‌ای با سربرگ حرفه‌ای

سربرگی که در آن نشان و نمادی از شرکت باشد، در عصر ارتباطات ضروری است. با مقایسه بازخورد افراد هنگام دیدن نامه‌بر روی کاغذ سفید و کاغذ سربرگ دار این تفاوت دیده می‌شود. سربرگ خوب به نوعی تبلیغ مثبت برای کسب‌وکار شماست به این صورت هنگام ارسال نامه لوگو و نام شرکت شما اولین چیزی است که توسط مخاطب دیده می‌شود. سربرگ اختصاصی اعتبار بخش شرکت است و این بدان معناست که کسب‌وکارتان حرفه‌ای‌تر نشان داده می‌شود.


نمونه قدیمی از طراحی سربرگ

 

سربرگ، احترام به مخاطب

با سربرگ اختصاصی شما به مخاطب خود این پیام را می‌رسانید که برای او ارزش و احترام قائلید. همین موضوع سبب می‌شود تا تعاملات بهتری با دیگر شرکت‌ها داشته باشید و کسب‌وکار خود را با ظاهری مناسب به نمایش بگذارید. احترام به مخاطب بی‌جواب نخواهد ماند و وضعیت اقتصادی شرکتتان را بهتر خواهد کرد.

تبلیغ کسب‌وکار

در این عصر، تبلیغی سودمند است که با هزینه کم، تاثیر حداکثری بر روی مخاطب بگذارد. طراحی و چاپ سربرگ ابزاری است که می‌توان توسط آن مخاطب را تحت تاثیر قرار داد. عنوان و راه‌ها ارتباطی (به طور مثال وب‌سایت شرکت) از الزامات سربرگ است و همین موضوع سبب می‌شود که مخاطبین شما با مراجعه به وب‌سایتتان اطلاعات بیشتری از شما کسب کنند. برای سفارش سربرگ می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید.


سربرگ با معرفی لوگوی شما می‌تواند نقش مهمی در تبلیغات داشته باشد

 

آرشیوی منظم با سربرگ

استفاده کردن از سربرگ علاوه بر اینکه شرکت شما را شرکتی حرفه‌ای نشان می‌دهد؛ باعث می‌شود تا نظم و یکپارچگی بیشتری درون سازمانتان حاکم شود. اصولاً مرتب کردن کاغذهای بدون سربرگ که شبیه کاغذ باطله می‌مانند کاری دشوارتر از مرتب کردن کاغذی که چاپ سربرگ روی آن انجام شده، است.

انتخاب سربرگ

سربرگ حرفه‌ای سربرگی است که با توجه به کسب‌وکار شما طراحی شود. طراحی سربرگ مناسب هویت‌بخش مکاتبات شما خواهد بود. مورد بعدی نوع کاغذ است که باید با توجه به نیازتان آن را انتخاب کنید و از همه مهم‌تر کیفیت چاپ سربرگ است. مجموعه چاپ رز با امکاناتی نظیر ارسال سریع به سراسر کشور، پشتیبانی 24 ساعته، بازگشت رایگان و پرداخت امن انتخاب مناسبی برای چاپ سربرگ دلخواهتان خواهد بود.


نمونه سربرگ

 

فاکتورهای مهم در شکل‌گیری سربرگ

فاکتورهایی وجود دارد که حتما باید در سربرگ‌های اداری به آن اشاره شود. این فاکتور‌ها برای سربرگ‌های غیراداری متفاوت بوده و بیشتر به سلیقه طراح و سفارش مشتری مربوط است. توجه به این الزامات باعث خواهد شد که سربرگی به‌مراتب حرفه‌ای‌تر داشته باشید.مکان قرارگیری الزامات سربرگ

لوگوی شرکت

لوگو بسته به سلیقه طراح می‌تواند در هر بخشی از نامه قرار بگیرد اما غالباً عرف بر آن است که در گوشه بالا سمت راست برگه باشد. این جایگاه به این دلیل است که گوشه بالا سمت چپ اساساً جای قرارگیری تاریخ و شماره و پیوست‌های اداری است. در سربرگ‌های غیراداری می‌توان بر خلاف این عرف عمل کرد و لوگو را در جای دیگری قرار داد.

تاریخ شماره و پیوست

یکی از الزامات سربرگ‌های اداری است و معمولا در بالا سمت چپ جای دارد. در برگه‌های غیراداری می‌توان این بخش را حذف کرد.

عنوان کسب‌وکار

این بخش در ابتدای سربرگ نوشته می‌شود تا اولین چیزی که مخاطب می‌بیند عنوان باشد. این موضوع می‌تواند به نوعی تبلیغ برای شرکت باشد. در صورت وجود توضیحات در مورد عنوان این توضیحات معمولا با سایز کوچک‌تری در پایین عنوان نوشته می‌شود.

راه ارتباطی

راه ارتباطی شامل آدرس، شماره‌تلفن، شماره فکس، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت شرکت است. این باعث می‌شود مخاطب بتواند راحت‌تر با شما ارتباط برقرار کند و بداند جواب نامه شما را از چه طریقی بدهد. ذکر آدرس وب‌سایت در سربرگ خود باعث تبلیغ است و گیرنده نامه می‌تواند با مراجعه به آدرس ذکر شده بیش از پیش با کسب‌وکارتان آشنا شود.

چاپ افست (Offset printing)

حال لازم است با چگونگی چاپ سربرگ آشنا شویم. چاپ افست نوعی چاپ است که توسط سطح لاستیکی یک استوانه گردان صورت می‌گیرد. نحوه کار به این صورت است که عکس و نوشته‌ها را بر سطح لاستیکی یاد شده برمی‌گردانند و پس از آن به وسیله استوانه دیگری آن را بر کاغذ چاپ می‌کنند. در چاپ افست در شروع همه چیز بر روی زینک که یک صفحه فلزی است چاپ می‌شود و پس از آن صفحه زینک با مواد شیمیایی طوری حساس می‌شود که فقط نوشته‌ها و تصاویر جوهر را جذب خود کنند. زینک به سطح لاستیکی‌ای که قبل‌تر گفته شد پیچیده می‌شود تا طرح را بر روی آن برگرداند. کاغذ سفید نوشته و طرح‌ها را متوالیا از روی پوشش پلاستیکی برمی‌دارد.

این نوع چاپ رایج‌ترین روش برای چاپ با تیراژ بالا است. اساساً چاپ دیجیتال مخصوص زمان‌هایی است که تیراژ چاپ پایین است اما وقتی محصول تیراژ بالایی دارید چاپ افست، چاپ به صرفه‌ای خواهد بود. چاپ سربرگ، چاپ کارت ویزیت، چاپ تراکت و چاپ بروشور از جمله مواردی است که این روش در چاپ آن‌ها استفاده می‌شود.

چاپ‌های دیجیتال تنها می‌توانند روی جنس‌های خاصی از کاغذ انجام شود اما با چاپ افست می‌توان علاوه بر انواع جنس‌های کاغذ، روی پارچه و پلاستیک نیز کار چاپ را انجام داد. در چاپ آفست می‌توان علاوه بر رنگ‌های سیستم CMYK از رنگ‌های دیگری هم استفاده کرد. این دسته از چاپ‌ها کیفیت بهتری نسبت به بقیه انواع چاپ خواهد داشت.


چاپ افست (Offset printing)

 

نتیجه‌گیری

شرکت چاپ رز با بالاترین کیفیت در رابطه با چاپ سربرگ‌های اداری و غیراداری آماده خدمت‌رسانی به شما مخاطبین محترم است. این شرکت با متخصصین خود می‌تواند در انتخاب سربرگ مناسب و تعداد صفحات موردنیاز و سوالات احتمالی شما، یاری بخشتان باشد. 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی