چاپ پاکت

توضیحات محصول

            هر شرکت و مؤسسه‌ای به پاکتی مخصوص احتیاج دارد تا از طریق آن اوراق اداری خود را به دیگر افراد و سازمان‌ها برساند. به خاطر داشته باشید همان اندازه که محتویات درون یک پاکت نامه اهمیت دارد، طرح روی جلد آن و کیفیت چاپ پاکت نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و باید به آن توجه کرد؛ زیرا هم در جلب نظر مشتری بسیار تأثیر دارد و هم به نوعی نماینده هویت هر برند محسوب می‌شود.

بر روی پاکت‌ها می‌توان اطلاعاتی از قبیل نام شرکت موردنظر، آدرس، اطلاعات تماس، لوگو و آدرس شبکه‌های مجازی را چاپ کرد و از این طریق با مشتریان و دیگر سازمان‌ها و مؤسسات ارتباط برقرار کرد و خود را به آن‌ها شناساند. در واقع پاکت‌ها نماینده سازمان شما هستند و در جهت بیان اهداف و دیدگاه‌های شما عمل می‌کنند. پاکت‌های نامه ابعاد، جنس و طراحی‌های مختلفی دارند که هر کدام به منظور خاصی به کار می‌رود.


طراحی و چاپ انواع پاکت در اندازه‌های مختلف

انواع پاکت

پاکت‌ها سایز و ابعاد مختلفی دارند که رایج‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها را می‌توان ملخی، A3، A4 و A5 دانست. البته هر سازمان و مؤسسه‌ای می‌تواند برای چاپ پاکت‌ خود ابعاد اختصاصی نیز در نظر داشته باشد که بسته به سربرگ و مرسولاتی که درون پاکت قرار می‌گیرد متفاوت است. پاکت‌ها همچنین کاربردهای مختلفی نیز دارند از جمله پاکت‌های اداری، پستی، کادو، نامه و...

کاربردهای گوناگون پاکت‌ها

پاکت‌نامه‌های اداری همان‌گونه که از اسمش پیداست، حاوی نامه، قراردادها و اقلام تبلیغاتی کسب‌وکارها هستند. پاکت نامه در سازمان‌ها و ادارات خصوصی و دولتی بسیار مورد سفارش قرار می‌گیرد و به عنوان یک ابزار تبلیغاتی کم هزینه به شمار می‌آید. پاکت‌های کادو نیز یکی از پرکاربردترین پاکت‌ها برای هدیه دادن هستند و هنگامی که هدیه‌ خود را در قالبی زیبا به مخاطبتان عرضه می‌کنید، به او نشان می‌دهید که برایش ارزش زیادی قائل شده‌اید.

 

گوناگونی کاغذها در چاپ پاکت

کاغذها انواع مختلفی دارند که رایج‌ترینِ آن‌ها در چاپ پاکت، کاغذ تحریر، گلاسه و کتان است. البته در بعضی موارد خاص از کاغذ کارتی و مقوایی نیز استفاده می‌شود. کاغذ مصرفی پاکت‌نامه‌ها 80، 100، 120، 160 و 230 گرم است که برای چاپ پاکت بهتر است کاغذ 80 یا 100 گرم به کار رود.

کاغذ تحریر 80 گرم

اگر بخواهید پاکت خود را با کاغذ تحریر 80 گرم چاپ کنید، مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه را انتخاب کردید. زیرا هم به نسبت دیگر جنس‌های موجود قیمت پایین‌تری دارد و هم می‌توانید آن را در تیراژ بسیار بالا چاپ کنید. به همین دلیل است که مشتریان فراوانی نیز دارد. پاکت‌هایی که قابلیت چاپ با کاغذ تحریر 80 گرم را دارند، پاکت نامه ملخی و پاکت‌های A4 و  A5مدل کیسه‌ای هستند. سایز این پاکت‌ها 22×11 سانتی‌متر است و چاپ آن‌ها نیز به صورت فول‌رنگی امکان‌پذیر است.


چاپ A4 با کاغذ تحریر 100 گرم

 

 

کاغذ تحریر 100 گرم

چاپ پاکت با کاغذ تحریر 100 گرم نیز از دیگر جنس‌های پرمصرف است و طرفداران فراوانی دارد. این کاغذ نیز برای ابعاد پاکت نامه و پاکت‌های A4 و  A5مناسب است و چاپ آن به صورت فول رنگی انجام می‌گیرد. این گونه کاغذها هیچ‌گونه محدودیت رنگی ندارند و به دلیل عبور کمتر نور، رنگ‌ها بسیار زنده‌تر و پررنگ‌تر نسبت به کاغذ تحریر 80 گرم دیده می‌شوند. این جنس ضخامت بیشتری نسبت به کاغذ تحریر 80 گرم دارد و پاکت نامه ملخی و پاکت‌های A3، A4 و  A5نیز با جنس کاغذ تحریر 100 گرم قابل چاپ است.

کاغذ کتان 120 گرم

چاپ پاکت کتان 120 گرم یکی دیگر از پرطرفدارترین جنس‌ها برای چاپ پاکت نامه به شمار می‌آید که بافت‌های ریزی بر روی کاغذ آن دیده می‌شود. البته بافت خاص آن مشکلی برای نگارش به وجود نمی‌آورد و همچنین محدودیت رنگ نیز ندارد. کیفیت و وضوح چاپ این کاغذ، بسیار شفاف است و همچون کاغذ تحریر 100 گرم، برای چاپ پاکت نامه ملخی و پاکت‌های A3، A4 و  A5مناسب است.


پاکت کرافت

 

پاکت کرافت

از دیگر پاکت‌های پرکاربرد می‌توان به پاکت کرافت اشاره کرد. پاکت کرافت یا کاغذ کاهی، ارزان‌ترین نوع کاغذ است و از این جهت محدودیت‌هایی نیز برای چاپ دارد؛ بنابراین باید توجه کرد که به دلیل تفاوت جنس و رنگی که با کاغذ گلاسه و تحریر دارد، کاربرد استفاده از آن متفاوت است و در تمام مواقع نمی‌توان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال چاپ تصویر روی این کاغذ به خوبی صورت نمی‌گیرد و بهتر است برای چاپ نوشته از آن استفاده کرد. پاکت نامه ملخی، A4 و A5 با این کاغذ قابل چاپ است.

 


دستگاه چاپ افست

چاپ پاکت به وسیله دستگاه چاپ افست

چاپ افست یکی از رایج‌ترین روش‌های چاپ به شمار می‌آید و از گذشته به عنوان روشی ارزان و مقرون‌به‌صرفه شناخته می‌شد. از ویژگی‌های بارز این روش می‌توان به امکان چاپ در تیراژ بالا، کیفیت و رنگ مناسب و همچنین تنوع در سایز اشاره کرد.

از چاپ افست می‌توان برای چاپ انواع کتاب، کارت ویزیت، پاکت نامه، مجله و روزنامه، کاتالوگ و بروشور و... استفاده کرد و روش‌های آن شامل چاپ شیت و چاپ رول می‌شوند. افست در ابتدا تنها برای چاپ شیت تولید شد و از همان آغاز، بهترین روش برای چاپ کاغذهای شیت محسوب می‌شد. ولی به مرور زمان و با نیاز بازار، افست به تولید دستگاه‌هایی روی آورد که بتواند چاپ رول را نیز انجام دهد.

چاپ پاکت از طریق دستگاه چاپ افست با محدودیت‌هایی مواجه است که باید به آن‌ها توجه کرد. با توجه به گران بودن دستگاه افست، تیراژ چاپ باید بالاتر از 5000 عدد باشد زیرا در غیر این صورت هزینة بیشتری در پی دارد؛ بنابراین اگر تیراژ کاری بالا باشد، بهترین انتخاب برای چاپ پاکت به صورت فوری، چاپ افست است.

 


چاپ پاکت A4

طراحی پاکت

طراحی یک پاکت از اهمیت بالایی برخوردار است و با رعایت یک قاعده کلی، شما می‌توانید مخاطب خود را تحت‌تأثیر قرار دهید. همچنین کیفیت چاپ پاکت نیز امری بسیار مهم است و فراموش نکنید که تلاش برای طراحی مناسب، بدون برخوردار بودن از کیفیت بالای چاپ، نتیجة چندان مثبتی به دنبال ندارد. طراحی پاکت باید به گونه‌ای انجام شود که به محض باز کردن پاکت، سربرگ مشخص باشد و همچنین به لحاظ زیبایی‌شناختی نیز، تناسب خاصی با سربرگ داشته باشد. در نهایت باید توجه داشت که قیمت چاپ پاکت رابطه مستقیمی با نوع و سایز کاغذ دارد.

نتیجه‌گیری

امروزه پاکت‌ها به عنوان بخش مهمی از سیستم ارتباطات شناخته می‌شوند؛ زیرا این قدرت را دارند که اشخاص را تحت‌تأثیر قرار دهند. مؤسسات برای انتقال پیام‌های مهم از آن‌ها استفاده می‌کنند و از این طریق می‌توانند به آگاهی‌بخشی درباره برند خود بپردازند؛ بنابراین به خاطر داشته باشید که پاکت‌ها رکنی اساسی در کسب و کار شما محسوب می‌شوند و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید. برای سفارش پاکت موردنظر خود در ابعاد و اندازه دلخواه و با بهترین کیفیت، می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید.

 

 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی