چاپ بروشور

توضیحات محصول

            بروشور یک کتابچه‌ای چند صفحه‌ای و یا چند لتی است که برای نشان‌دادن محصول و آموزش درباره محصول مدنظر و یا خدماتی که شرکت‌ها و مؤسسات برای راهنمایی به مشتریان تولید و چاپ می‌کنند. از چاپ بروشور می‌توان به‌عنوان یک روش کاملاً مؤثر برای تبلیغات استفاده کرد. زیرا مشتریان و یا متقاضیان با مشاهده بروشور در اولین نگاه با محصولات موردنظر شرکت شما به دیدی سطحی و قابل‌درک خواهند رسید. بروشورها معمولاً به‌صورت سه قسمتی (سه لت) می‌باشند. در ادامه به بررسی کامل‌تر خواهیم پرداخت.

چرا باید از بروشور استفاده کرد؟

دلایل مختلفی وجود دارند که باتوجه‌به آن‌ها می‌توان از انواع بروشورها استفاده کرد که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

اعتماد مشتری به کسب‌وکار

هر نوع محصول و خدماتی برای اینکه در ذهن مخاطب و مشتری جای بگیرد نیازمند به یک آگاهی‌رسانی و معرفی است. شما همواره می‌توانید با چاپ بروشور، چنانچه محصول موردنظر خود را به‌صورت فیزیکی و کاملاً مستقیم به مشتری نشان دهید همچنین آن‌ها را تشویق به بازدید از محصول خود کنید. با ارائه بروشور، مشتری شما می‌تواند با حس اطمینان و اعتماد بیشتری به شما و کسب کارتان اعتماد کند. همچنین می‌تواند پیشرفت شما را در کارهایتان با مشاهده بروشورها ببیند.


بروشور سه لتی بهترین گزینه برای کسب‌وکار شما

قیمت خوب و اقتصادی

می‌توان گفت تبلیغات اینترنتی بازخورد و شرایط بهتری نسبت به تبلیغات فیزیکی دارد، ولی آن‌چنان‌که باید هزینه پایینی ندارند. درواقع شما اگر بخواهید حواستان به هزینه‌ها باشد تبلیغات اینترنتی گزینة خوبی برای شما نیست.

بهترین گزینه برای شما چاپ بروشور است. چاپ بروشور درعین‌حال که هزینه پایینی دارد، یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی برای شما است. زیرا با هر بودجه‌ای شما می‌توانید بروشور مناسب محصول یا خدمات خود را داشته باشید.


نمونه­ای از بروشور سه لتی که با قیمت مناسب به چاپ رسیده است

تعیین قیمت

در بروشور شما می‌توانید لیستی از قیمت‌های محصولات یا خدمات خود برای مشتریان عرضه کنید که آن‌ها با دید بهتر و راحت‌تر راجع به محصولات شما تصمیم بگیرند.

بروشورهای یک لتی و یا تک برگی

در این نوع بروشور که بیشتر از یک برگ استفاده می‌شود، ممکن است در اندازه‌های مختلف یک رو و گاهی دورو چاپ شود.


نمونه‌ای از بروشور یک لتی و یا تک برگی

بروشورهای دو لتی و یا دوبرگی

این نوع بروشور که به‌عنوان بروشورهای نیم تا هم شناخته می‌شوند، یکی از رایج‌ترین نوع بروشورها می‌باشند و همچنین به‌خاطر ساده و کم قیمت بودن آن برای استفادة عموم گزینه خیلی مناسبی می‌باشد و می‌توان به‌خاطر سادگی آن‌ها به‌راحتی تولید، چاپ و استفاده کرد.


نمونه­ای از بروشور سه لتی 

بروشورهای آموزشی

همان‌طور که از نام آن پیداست شما با وجود این بروشورها می‌توانید به مخاطبین خود آموزش دهید. از این نوع بروشور می‌توان برای مصارف پزشکی به‌عنوان‌مثال آموزش شستن دست‌ها و غیره استفاده کرد، یا در مؤسسه‌های آموزشی نکاتی کوتاه و مفید را برای هنرجویان به نمایش گذاشت.

بروشورهای اطلاع‌رسانی

هدف شما از چاپ بروشور این است که به مردم اطلاع‌رسانی کنید و در واقع هدف اصلی بروشور هم همین است. اگر قصد آموزش و یا تبلیغات دارید باید اطلاع‌رسانی دقیق و درست باشد.


نمونه­ای از بروشور اطلاع­ رسانی

بروشورهای تبلیغاتی

شما با استفاده از بروشورهای تبلیغاتی می‌توانید محصولات خود را که در حال حاضر ارائه می‌دهید و یا می‌خواهید در آینده ارائه بدهید و یا محصولی که در آینده قصد دارید تولید کنید را با استفاده از بروشور به مشتری خود نشان می‌دهید.

انواع بروشورهای تبلیغاتی

·        بروشورهایی که قبل از خرید و انتخاب محصول به مشتریان ارائه داده می‌شود.

·        بروشورهای پرسش‌وپاسخ.

·        بروشورهایی مرتبط با پس از فروش کالا و ارائه خدمات.

·        بروشورهای پستی.

·        بروشورهای روی میز پیشخوان.


نمونه­ای از بروشور تبلیغاتی

بروشورهایی که قبل از خرید و انتخاب محصول به مشتریان ارائه داده می‌شود

در این نوع بروشور اگر شما قصد خرید یک محصول و یا محصولاتی را داشته باشید حتی با وجود فروشنده‌ها گاهی وقت‌ها نیاز به بررسی قیمت و اطلاعات محصول را دارید شخصاً خودتان بدانید. این نوع بروشورها در فروشگاه‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

بروشورهای پرسش‌وپاسخ

این نوع بروشور می‌تواند برای کامل کردن اطلاعات مشتریان در اختیار آن‌ها قرار بگیرد. به صورتی که نیاز دارند قیمت و یا ویژگی محصول را بدانند. در واقع بروشور برای پاسخ به سؤالاتی است که در ذهن مشتری‌تان ممکن است پیش‌آمده باشد.

بروشورهایی مرتبط با پس از فروش کالا و ارائه خدمات

پس از اینکه مشتری محصولی را تهیه می‌کند درصورتی‌که محصول از خدمات پس از فروش بهره ببرد به او بروشوری داده می‌شود. در این بروشور تمامی نکات و شرایط خدمات پس از فروش در آن درج شده است. اگر در آینده مشتری نیازی به خدمات داشته باشد، با نگاهی ساده به این بروشور می‌تواند به رفع مشکل خود بپردازد.

بروشورهای پستی

اگر قصد دارید شرکتی را راه‌اندازی کنید و یا محصولی جدید را تبلیغ کنید چاپ بروشورهای پستی گزینة کاملاً مناسبی برای شما می‌باشد. شما می‌توانید با ارسال این نوع بروشور توجه مخاطبان و مشتریان را به خود جلب کنید. زیرا می‌توان به همراه بروشور موردنظر شما هدایایی را نیز ارسال کرد.

بروشورهای روی میز پیشخوان

شما هم تاکنون به فروشگاه‌هایی نیز رفته‌اید که بر روی میزهای فروشگاه بروشورهایی موجود هستند. این نوع بروشورها برای بودن در معرض دید قرار داده شده‌اند که با توجه به مسیر رفت‌وآمد کاملاً در دید باشند. معمولاً برای این نوع بروشورها تصاویر و عناوین چشمگیر و جذابی تدارک خواهند دید. به‌عنوان‌مثال یک مراجعه‌کننده با ورود به فروشگاه چشمانش به بروشور خواهد افتاد و ناگهان محصولی را که در دید نیست، در آن بروشور خواهد دید.

کیفیت بروشور

کیفت بروشور یکی از مواردی می‌باشد که باید در انتخاب آن دقت کرد و بهترین نوع چاپ و کاغذ را برای آن در نظر گرفت. زیرا مشتریان با در دست گرفتن و دیدن بروشور شما کیفیت آن را در نظر خواهند گرفت. در نگاه اول کیفیت بروشور نگاه مشتری را به خود جلب می‌کند.

بروشور و کسب اعتبار

برای اینکه در کسب‌وکار اعتماد مشتریان خود را جلب کنید با داشتن بروشوری با کیفیت و با اطلاعات مفید و مختصر می‌توانید این حس را به مشتریان خود القا کنید.

ابعاد استاندارد بروشور

بروشور را می‌توان به‌صورت برگه‌هایی و در اندازه‌های مختلف به چاپ رساند. معمولاً شرکت‌های بزرگ هم برای اینکه محصولات موردنظرشان به چشم آیند نیاز به چاپ بروشور دارند. بروشور در اندازه A4 به‌صورت دوتا و سایزهای بزرگ‌تر به‌صورت چند تاخورده می‌باشند، به چاپ می‌رسند، در هر نوع از محصول چاپ بروشور نیز متفاوت است.

نتیجه‌گیری

چاپ بروشور می‌تواند کسب‌وکار شمارا رونق دهد. باعث می‌شود محصول یا خدمات شما با طراحی مناسب و کیفیتی بالا بر روی تکه‌ای کاغذ مشتری را تحت تأثیر بگذارد که حتی شاید خود فروشنده‌ها نیز این کار را نتوانند انجام بدهند. در نهایت شما برای توسعه و پیشرفت در کار خود و نشان‌دادن کسب‌وکارتان به سایرین نیاز به بروشور دارید.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی